سرویس های ما جهت ترید در صرافی‌ها و فارکس و برنامه نویسان پیاده سازی شده است. (شبکه های مجازی مسدود میباشد.)

آموزش کیل سوئیچ Kill Switch

همون طور که میدونید به دلیل تحریم هایی که از طرف دولت های قدرتمند دنیا بر علیه کشور عزیزمون وجود داره ما برای بهره مندی از خدمات برخی از سایت ها ، صرافی ها و یا بانک های بین المللی ، حتی برخی تکنولوژی ها از قبیل هوش مصنوعی و یا اپلیکیشن های متنوع و کاربردی ما ناچار به تغییر IP  خودمون هستیم که بدین منظور از ارتباط وی پی ان و سرویس های IP  ثابت استفاده میکنیم . 

حالا تصور کنید در حال ترید کردن ، واریز و یا حواله ارزی در صرافی و یا بانک های بین المللی هستید و اینترنت شما قطع شود ! در این حالت اگر متوجه این موضوع نباشید و ارتباط شما با آی پی مورد نظرتون قطع بشه و همچنان به فعالیت خودتون ادامه بدین آی پی ایران شما اقدام به ارسال و دریافت ترافیک با سایت مورد نظرتون خواهد کرد و موقعیت جغرافیایی شما مشخص خواهد شد . در چنین شرایطی سرمایه شما و یا حساب کاربریتون به خطر میوفته ! در خوش بینانه ترین حالت ممکن و با تصور اینکه سایت یا سرویس مورد نظر شما با ملیت ایرانی شما مشکلی نداشته باشه به دلیل جابجایی شما در کسری از ثانیه بین دو کشور مختلف حساب کاربری شما رو معلق خواهد کرد تا به این موضوع رسیدگی بشه و اگر هم بدبینانه به موضوع نگاه کنیم حساب شما بلاک خواهد شد تا مراحل احراز هویت رو طی کنید و اثبات بشه که یک شهروند ایرانی نیستید . 

برای این مشکل یک راهکار فنی وجود داره که به اون کیل سوئیچ Kill Switch گفته میشه و در ادامه به طور کامل نحوه عملکرد اون رو توضیح میدیم .


کیل سوئیچ (Kill Switch) چیست؟

کیل سوئیچ قابلیتی است که به واسطه اون ارتباط ما با سرور وی پی ان مورد نظرمون پایدار تر از قبل میشه . برای بهره مندی از کیل سوئیچ باید از نرم افزار هایی استفاده کنیم که از این قابلیت پشتیبانی میکنند که در اینجا نرم افزار مورد نظر ما openvpn هست . 

در واقع در فرایند پیاده سازی کیل سوئیچ یک درگاه مجازی به صورت نرم افزاری در سیستم عامل شما ایجاد میشه . حالا فرقی نداره شما چه سیستم عاملی دارید ، ویندوز ، لینوکس ، IOS یا اندروید  و .....  در تمام سیستم عامل ها امکان پیاده سازی این قابلیت وجود داره . ما  برای پیاده سازی این قابلیت از نرم افزار اپن وی پی ان استفاده کردیم . زمانیکه شما از بخش تنظیمات نرم افزار قابلیت کیل سوئیچ رو فعال میکنید ( برای این کار وارد قسمت تنظیمات نرم فزار شده و گزینه Seamless Tunnel رو فعال کنید ) در این حالت نرم افزار شما ترافیک اینترنت شما رو به جای اینکه مستقیم به بستر اینترنت و سرور مورد نظرتون ارسال کنه ابتدا اون رو به سمت این درگاه مجازی میفرسته ، حالا اگر ارتباط شما با آی پی و سرویس خریداری شده خودتون برقرار باشه ترافیک از سمت این درگاه مجازی به طرف سرور وی پی ان شما ارسال میشه و شما ارتباط اینترنت خودتون رو از طریق آی پی کشور مورد نظر خواهید داشت . اگر به هر دلیلی مثلاً قطع شدن اینترنت یا هر نوع اختلالی ارتباط شما با سرورتون از دست رفته باشه ترافیک در درگاه مجازی که گفتیم دراپ خواهد شد و به بستر اینترنت فرستاده نمیشه در نتیجه ارتباط اینترنت شما قطع خواهد بود . در نهایت دو تا حالت وجود خواهد داشت : 1) یا شما به سرورتون متصل هستید و ای پی شما همون ای پی کشور مورد نظرتون هست . حالت دوم اینکه ارتباط شما به هر دلیلی قطع شده و در نتیجه کلا اینترنت نخواهید داشت تا زمانی که خودتون ارتباط نرم افزار رو دیسکانکت کنید و به ای پی ایران (همون اینترنت ورودی خودتون) متصل بشید . 

در اینجا یک نکته خیلی مهم وجود داره و اون هم این هست که در صورت عملکرد صحیح کیل سوئیچ ، اگر به هر دلیلی ارتباط شما با ای پی و سرور خریداری شده خودتون  قطع بشه نباید دکمه ارتباط شما در نرم افزار دیسکانکت بشه و فقط باید ارتباط شما به حالت استندبای در بیاد تا مادامی که دوباره موفق به اتصال بشین و تا زمانی که اتصال مجدد برقرار نشده شما نباید اینترنت داشته باشید.

روش تست عملکرد کیل سوئیچ

فرض کنید از اینترنت ADSL یا مودم های سیمکارتی استفاده میکنیم . در زمانی که سیستم یا تلفن همراه شما به مودم متصل شده و  ارتباط شما با سرور مورد نظر خودتون برقرار هست ارتباط اینترنت مودم رو قطع کنید . در مودم های ADSL با قطع کردن ورودی تلفن و در مودم های سیمکارتی با در آوردن سیمکارت از مودم این کار رو انجام میدیم . در این حالت مودم روشن بوده و دستگاه ما به مودم متصل شده ولی مودم به واسطه قطع ارتباط با سرویس دهنده اینترنت نداره . در این حالت باید نرم افزار شما به حالت استندبای در اومده باشه و منتظر برقراری مجدد ارتباط باشه و نباید به طور کل به واسطه قطع شدن اینترنت اتصال شما به سروتون دیسکانکت بشه .  در این صورت کیل سوئیچ شما عملکرد درستی نداره و شما عملاً ریسک از دست دادن حساب کاربری خودتون رو دارید .